Як змінювалися витрати України на імпорт вугілля | Одесская областная ассоциация работодателей Юга Украины

Розвиваємо ефективний діалог між владою, профспілками та роботодавцями

Анонс подiй
Международный Бизнес Форум «BIGBRAND 2017» (01 декабря 2017 года) (Украина, Одесса)

УВАЖАЕМЫЙ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬ!   Имеем честь пригласить Вас и Ваши делегации принять участие в Международном Бизнес Форуме «BIGBRANDS», организованном Европейской Ассоциацией Развития Бизнеса (ЕАРБ) (www.eabd.org) рамках программ поддержки и развития малого и среднего бизнеса, при участии Организации Объединенных Наций в рамках программы Women’s Entrepreneurship Day (WED) (www.womenseday.org).   Форум BIGBRANDS`2017 проводится в Украине в городе Одесса […]

Партнери ООРУ

Як змінювалися витрати України на імпорт вугілля

16.07.2017

За словами аналітиків видавництва “Слово і діло”, найбільшими витрати на вугілля були ще за Януковича – в 2011 році, коли Україна цілком контролювала всю свою територію. Тоді на його купівлю на рік йшло близько 2,8 мільярда доларів.

При цьому динаміка до зниження обсягу зарубіжних закупівель спостерігалася вже тоді: у 2013 році на імпорт вугілля з-за кордону пішло майже в півтора рази менше грошей – 2 мільярди доларів.

Початок російської агресії і втрата контролю над частиною шахт слабо вплинула на обсяги закупівель вугілля за кордоном – замість того, щоб зрости, обсяг імпорту продовжив знижуватися – до $1,8 мільярда у 2014 році, $1,6 мільярда – в 2015-му і $1,5 мільярда – у 2016-му.

Що стосується поточного року, то вже в перші п’ять місяців витрати на імпорт вугілля склали $1,3 мільярда і збільшилися майже вдвічі – на 85% порівняно з аналогічним періодом 2016 року. Причому вугілля обійшлося значно дорожче – загальний обсяг закупівель у 2017 на 1,7% менший, ніж в 2016 році.

З початку року половина імпортного вугілля прибула в країну з Росії, причому на його купівлю пішов 631 мільйон доларів. Вугілля з США було зовсім не на багато дорожчим, хоча до України йому довелося подолати дорогу через океан – більше ніж чверть всіх обсягів імпортного вугілля були закуплені в США на суму 341 мільйон доларів. Третім найбільшим постачальником вугілля в 2017 виступила Канада, з якої прибуло 8,7% вугілля – воно обійшовся в 110 мільйонів доларів.

Источник