Модифiкацiя Земельного Кадастру – перший крок, але потрiбен захист фермерiв та родючостi земель | Одесская областная ассоциация работодателей Юга Украины

Розвиваємо ефективний діалог між владою, профспілками та роботодавцями

Анонс подiй
Международный Бизнес Форум «BIGBRAND 2017» (01 декабря 2017 года) (Украина, Одесса)

УВАЖАЕМЫЙ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬ!   Имеем честь пригласить Вас и Ваши делегации принять участие в Международном Бизнес Форуме «BIGBRANDS», организованном Европейской Ассоциацией Развития Бизнеса (ЕАРБ) (www.eabd.org) рамках программ поддержки и развития малого и среднего бизнеса, при участии Организации Объединенных Наций в рамках программы Women’s Entrepreneurship Day (WED) (www.womenseday.org).   Форум BIGBRANDS`2017 проводится в Украине в городе Одесса […]

Партнери ООРУ

Модифiкацiя Земельного Кадастру – перший крок, але потрiбен захист фермерiв та родючостi земель

pole-kukuruznoe-sonnik-2

от 04.10.2017

У підприємницькому середовищі схвалили перші кроки урядовців до запуску оновленого Державного земельного кадастру. Нагадаємо, Мінагрополітики оголосило про запуск кадастру, що працюватиме на технології блокчейн, яка дозволить забезпечити надійну синхронізацію даних, унеможливить їх заміну в результаті зовнішнього втручання. Втім, наголошують в УСПП та Антикризовій раді громадських організацій, запуск повноцінного ринку землі потребує комплексних заходів щодо захисту родючості землі, чіткого визначення меж населених пунктів, захисту фермерських господарств від рейдерства, що стало справжньою бідою за останні 2 роки тощо.

«Передбачений технологією блокчейн громадський контроль за роботою системи – це добре. При умові, що вона справді працюватиме, для чого необхідний певний етап ретельного спостереження за нею. Це поки один із етапів, і якщо говорити про відкриття в перспективі ринку землі, потрібно знищити попередньо всі корупційні схеми та посилити права землевласників», – зазначив президент УСПП Анатолій Кінах.

Зокрема, на організованому нещодавно УСПП круглому столі бізнесу багато говорили про потребу протидії рейдерським атакам на фермерські господарства. Адже забирають все: землю, засоби виробництва та навіть врожай.

Окрім того, переконані в союзі, необхідно завершити земельний кадастр не поспіхом, а грамотно та чітко окреслити межі населених пунктів, відокремити землю за видом призначення, а також подбати про захист її родючості

«Потрібен законодавчий контроль за ефективністю використання земель, за показниками родючості, неприпустимим є застосування корупційних схем у питаннях її продажу чи оренди. Фермерство чекає на розв’язання вже існуючих проблемних питань щодо порушення використання ділянок тощо», – сказав президент УСПП.

Поза тим, бізнес підтримує технологію  блокчейн та пропонує об’єднати зусилля влади і бізнесу щодо більш якісної підготовки впровадження ринку земель.  Тим паче, що аграрії вже давно мають чітке бачення найбільш вигідного для українських громадян та підприємництва організації процесу переходу до ринку землі і захисту прав власників.

Источник